март, 2017 ел
пәнҗешәмбе

15 март 2017ел. 14.00 сэг.«Балкыш» тернәкләндерү  бүлегендә “ Язгы горлэвеклэр белэн яшьлеккэ кайтыйк".

16 март көнне район китапханәсенең уку залында «Өлкәннәр» клубының чираттагы утырышы узды. Язучы, проза остасы, әдәбият галиме, күренекле тәнкыйтьче, тарихчы һәм телче, педагог, журналист Галимҗан Ибраһимовның тууына 130 ел тулу уңаеннан “Гүзәл тойгылар уятучы әдип” дип аталган китап укучылар конференциясе үткәрелде.

Саба муниципаль районы Шәмәрдән лицеенда Россиянең мәктәп укучылары хәрәкәте активистлары Бөтендөнья кошлар көненә багышланган кинотренинг үткәрделәр.

15 нче март көнне Яңа Мичән авыл мәдәният йортында китапханә һәм мәдәният хезмәткәрләре катнашында “Гаиләдә диннең роле” дигән түгәрәк өстәл янында сөйләшү үткәрелде.

Эзмэ "Саф Чишмә" балалар бакчасында капиталь ремонт  тышкы эшлэре төгәлләнеп килэ. ПМК -159  төзелеш оешмасы эшчелэре узлэренен эшлэренэ бик җаваплы карыйлар.

2017 нче 15 нче март көнне Казан шәһәрендә “Дулкыннар” Республика конкурсының III этабы булып узды. Әлеге турда уңышлы чыгыш ясап 4 укучы һәм 1 вокаль ансамбль конкурсның Гала-концертында чыгыш ясарга чакыру алды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: