гыйнвар, 2018 ел
җомга

5 гыйнвар көнне Саба гимназиясе базасыда мәктәп укучылары арасында шахмат ярышы булып узды.

5 январь  көнне Узәк мәйданда район балалар һәм үзәк китапханә  “Новогодние забавы”  дип исемләнгән  бәйрәм оештырды. Үзәк чыршы янында барлыгы 176 бала җыелды. Бәйрәмдә катнашкан балалар - район балалар китапханәсенең актив китап укучылары.

Бәйрәм театральләштерелгән күренештән башланып китте. Бәйрәмне  безнең яраткан Эт белән Әтәч алып барды.  Һәр Яңа елның иң зур, көтеп алынган  кунаклары Кыш бабай белән Кар кызы да бу бәйрәмдә катнашмый китә алмадылар.

31 нче декабрь көнне Мишә авыл җирлегендә, барлык авыл клубларында да, бәйрәм чаралары оештырылды. Кичәләр авыл үзешчәннәре катнашындагы концерт номерлары һәм тамашачы белән кызыклы уеннар белән үрелеп барды.

Менә "Яңа ел каникуллары" да артта калып бара, Бик тиздән әти-әниләр эшкә, а балалар мәктәпкә һәм балалар бакчасына таралышачак.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: