июль, 2018 ел
пәнҗешәмбе

19 июль көнне Шәмәрдән авыл мәдәният йорты хезмәткәрләре һәм үзешчән сәнгать сөючеләр «Балкыш» төрнәкләндерү үзәгендә ял итүче өлкәннәр өчен «Кушыл син дә, җырлыйк бергә!» − дип исемләнгән концерт куйдылар. Чыгышларны тамашачылар бик җылы кабул итте һәм көчле алкышлар белән рәхмәт әтте!

Шахматчылар көне белән тәбрик итәбез!

Подрядчы оешмалар ҖЧҖ "СМиТ" хэм ҖЧҖ "Мелиорация-Сервис" Шәмәрдән хэм Евлаштау авыл жирлеклэрендэ спорт мәйданчыклары төзү эшлэре башкаралар.

Мишәбаш мәдәният йорты хезмәткәрләре  балаларга  табигать кочагында күнелле ял оештырдылар. Алар тизлектә, җитезлектә ярыштылар, күңелле ял иттеләр.

Явлаштау авыл җирлеге

Кичә 18 июль көнне Байлар Сабасының "Олимп" стадионында футбол буенча Саба районының 2018 елгы чемпионатының чираттагы уеннары узды.

Әкиятләрне барлык  балалар да ярата,: чөнки тылсымлылык , маҗаралар  ял иттерәләр  , кызыксындыру уяталар  һәм шулай ук  гаделлеккә  өйрәтәләр. Әлбәттә, җәйге  көннәрне әкиятләрсез  башка  күз алдына да китереп булмый. Саба район  балалар китапханәсенә  “Кыңгырау”  балалар бакчасы  кунакка килде . Аларны Г.Тукайның   әкиятендәге “Су анасы”булып  киенгән  китапханәче  Халилова А.Д. каршы алды.

Түбән Шытсу авылына керү юлына икенче кат асфальт түшәлде. Эшне ООО "Татавтодор" оешмасы башкарды.

Түбән Шытсу авыл җирлеге

«Балкыш» тернәкләндерү бүләкчәсендә врач күрсәтмәсе нигезендә  эрбет  мичкәсе  ярдәмендә дәвалану курслары үткәрелә.

Эзмә авыл җирлегендә юлларны төзекләндерү.

Балаларны урамда һәм юлда үзләрен тоту кагыйдәләренә өйрәтүне кече яшьтән өйрәтү мөһим.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: