июль, 2018 ел

20 июль көнне Узбекистан Республикасыннан куналар килде.

24 июль көнне

Саба муниципаль районында авыл хуҗалыгы формированиеләрендәферма территориял

1. Нигаметзянова Г.Р.– Агросәнәгать комплексы хезмәткәрләренең һөнәри берлегенең район комитеты башлыгы.
  2. Гатауллина Г.Ш. –авыл хуҗалыгы идарәсенең кадрлар буенча консультанты
  3. Нуриева З.Н. – консультант ФЭО УСХиП
  4. Нурмиев И.Н. – консультант ПМО УСХиП
  5. Хабибуллина А.А. - консультант ФЭО УСХиП
  6. Хасаншин И.Г. - коммерческий директор ООО «Саба»

Авыл хуҗалыгы һәм азык төлек идәрәсе.

20 июльдә Халыкара шахмат көне билгеләп үтелә.
Шахматның туган иле булып Һиндстан санала. Шахмат уены баш миен эшләтә, хәтерне яхшылата, фикерләү сәләтен арттыра, сабырлык тәрбияли, интеллектуаль үсеш бирә. Шул уңайдан район китапханәсе “Шахматлар патшалыгында” исемле «Шатлык» һәм «Кыңгырау» балалар бакчасында тәрбияләнүче балаларга танып-белү сәгате оештырды.

Саба муниципаль районында үтәчәк ярышлар.

Мишэ авыл җирлегенә кергән Сабабаш авылында һәм Лесхоз бистәсендэ юл ремонты эшлэре алып барыла.

20 июль күп илләрдә Халыкара шахмат көне билгеләп үтелә.

Мичән авыл җирлеге территориясендә үзара салым акчасына юлларны төзекләндерү буенча эшләр башланды.

Яңгырлы көннәр торса да, кояш чыгып-чыгып ала. Шундый көннәрнең берсендә Иштуган балалар бакчасында асфальтка рәсем ясау көне үткәрделәр.

2018 нче елның 16 нчы июль көнне Югары Утар балалар йорты интернатында тәрбияче Исмәгыйлова Э.Х. инициативасы буенча Толстой әсәрләренә карата рәсем конкурсы оештырылды. Конкурста барысы 10 бала катнашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: