Азык әзерләү техникасының әзерлеге буенча Конкурс

2020 елның 23 мае, шимбә

2020 елның 22 маенда районның агросәнәгать комплексы оешмалары арасында азык әзерләү техникасының, азыксаклагычларның һәм стационар эретмә ясау урыннарының 2020 ел сезонына әзерлеге буенча смотр-конкурс узды. Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы министрлыгы вәкилләре, районның авыл хуҗалыгы идарәсе белгечләре, Дәүләт техник күзәтчелек идарәсенең Саба мунициципаль районы бүлеге башлыгы баш инженер-инспекторы һәм ФДУ «Россельхозцентр» ның Татарстан Республикасы филиалы МРО башлыгы составындагы Комиссия терлек азыгы әзерләү техникасының, азыксаклагычларның һәм стационар эретмә ясау урыннарының  әзерлеген 90 баллы шкала буенча бәяләде. Районның сигез хуҗалыгында булдылар. Тикшерү нәтиҗәләре буенча ҖЧ «Игенче» Җ 89 балл җыеп беренче урынны яулады, ҖЧ «Симет» Җ - 87 балл икенче һәм КФХ «Мөхәммәтшин З.З.» 86 балл җыеп өченче урынны алды. ҖЧ "Курсабаш" Җ-85, ҖЧ АХП «Нырты» Җ-85, КФХ «Әхмәтов Р.Г.» -83,ҖЧ АХП «Юлбат» Җ-84 һәм ҖЧ “Саба" Җ-80әр балл. Район хуҗалыклары буенча уртача 84,9 балл тәшкил итте. Калган хуҗалыклар буенча якын көннәрдә бәяләнәчәк. Район буенча гомуми әзерлекне комиссия уңай бәяләде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: