Кредитлар белән ярдәм итү

2020 елның 31 мае, якшәмбе

Зыян күргән тармаклардан предприятиеләр, шулай ук социаль юнәлешле коммерциячел булмаган оешмалар Х МРОТ хезмәткәрләре саны (12 130 сум) х 6 ай формуласы буенча кредит алырга мөмкин. Кулланучылар өчен ахыргы ставка 2% тәшкил итәчәк, калганын дәүләт субсидияли. Процентларны ай саен түләргә кирәк түгел, алар капиталга әйләнә. Кредитны түләү срогы-2021 елның 1 апреле. Хезмәткәрләрнең 90% тан да ким булмаган өлешен саклаган предприятиеләргә кредит процентлар белән бергә күчереләчәк – бөтен сумманы дәүләт түләячәк. Штатта хезмәткәрләрнең 80% тан да ким булмаган өлеше калса, эшмәкәр ссуданың яртысын һәм аның буенча процентларын гына кире кайтарырга тиеш булачак.

Кредитны турыдан-туры хезмәт хакын түләүгә дә, шулай ук рефинанслауга яки процентсыз хезмәт хакын түләүгә дә кулланырга мөмкин.

Программада катнашучы банкларга алынмаган табышларны кайтару өчен 5,7 млрд. сум бүлеп биреләчәк. Бирелгән заемнарның суммар күләме 248 млрд.сумнан да ким булмаска тиеш.

Алу шартлары:

Яңа коронавирус йогышы таралуга бәйле рәвештә чикләү чараларын гамәлгә кертүне исәпкә алып, ярдәм чаралары алучы социаль юнәлешле коммерциячел булмаган оешмаларны реестрга кертү
Коронавирус пандемиясеннән зыян күргән дип танылган тармакларның берсендә (МСП реестрына кертелгән оешмалар һәм ШЭ өчен-эшчәнлекнең төп яки өстәмә төре буенча эшчәнлек алып бару, калган оешмалар өчен-эшчәнлекнең төп төре буенча карау.)
Россия икътисады тармаклары исемлеге буенча эшчәнлекне алып бару (2020 елның 16 маендагы 696 номерлы карарга 2 нче кушымта).
Ничек алырга:

Программада катнашучы банкка мөрәҗәгать итәргә.

Эш белән тәэмин итү өчен кредитлар

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: