«Югары Утар психик тайпылышлары булган гражданнар өчен балалар интернат йорты» дәүләт казна учреждениесе «Мөмкинлекләр фестивале»ндә.

2024 елның 28 апреле, якшәмбе

27 нче апрель көнне Саба муниципаль районында беренче «Мөмкинлекләр фестивале» узды, анда инвалидлыкның авыр формалары һәм психик тайпылышлары булган балалар катнашты.

Бәйрәм инвалидлар һәм сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән затлар арасында һөнәри осталык буенча милли чемпионат кысаларында узды.

Фестиваль ГАПОУ Саба аграр көллиятендә узды. Фестивальдә 28 катнашучы, 9 остаз, 7 компетенция буенча эксперт катнашты: «Сабын ясау», «Төймә белән рәсемнәр ясау», «Пластилин белән рәсемнәр ясау», «Пирография», «Бисердән әйберләр ясау», «Җырлау сәнгате» һәм «Сәнгатьле сүз». Һәркем һөнәри осталыгын күрсәтте һәм үзенең уникаль эшләнмәсен ясый алды.

Кунаклар булып Татарстан Республикасы хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министры урынбасары Мөбарәкшин Адель Рафик улы; Башкарма комитет җитәкчесе урынбасары, Саба муниципаль районы Башкарма комитеты аппараты җитәкчесе Кәримов Марат Рәшит улы; Татарстан Республикасы һөнәри компетенцияләрне үстерү үзәгенең мәгариф өлкәсендә проектларны үстерү юнәлеше җитәкчесе - Сидоренко Анна Владимир кызы; Татарстан Республикасы хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының Саба муниципаль районының социаль яклау бүлеге башлыгы - Гайнетдинова Лилия Нургаян кызы, «Саба аграр көллияте» дәүләт автоном һөнәри белем бирү учреждениесе директоры - Бикмөхәммәтов Закирҗан Миңнемулла улы һәм Саба муниципаль районы инвалидлар җәмгыяте рәисе Миннегулов Әмин Ибраһим улы килде.

Фестиваль барлык катнашучыларга сертификатлар, истәлекле бүләкләр тапшыру белән тәмамланды. Алар бу тормышта мөмкин булмаганның мөмкин булуын тагын бер тапкыр исбатлады.

Фестивальне оештыручылар катнашучыларга алга таба җиңүләр һәм барлык теләкләре үтәлүен теләделәр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: