август, 2016 ел
пәнҗешәмбе

Мишәбаш авыл мәдәният йорты мөдире Ахатова Хания һәм китапханәче Галиева Тәгзимә шаян клоуннар булып "Тюльпан" балалар бакчасына кунакка бардылар.

Кече Шыңар авыл мәдәният йорты хезмәткәрләре үзешчән сәнгатьтә актив катнашкан балалар һәм “Наза” фольклор коллективы белән табигатьтә ял оештырдылар.

Шекше авыл мәдәният йортында “Күңелле стартлар” ярышы үткәрелде.

2016 елның 25 нче август көнне Тимершык авыл җирлегендә Арча дәүләт алкоголь инспекциясе хезмәткәре  алкогольле продукцияне сату һәм кулланучылар хокукларын яклау мәсьәләләре буенча гражданнарны кабул итте.

24 август көнне Лесхоз мәдәният йортында Саба муниципаль районы башлыгы Рәис Нургали улы Минниханов катнашында сайлау алды җыены булып узды, соңыннан Югары Симет авыл җирлеге үзешчәннәре концерт белән чыгыш ясадылар.

Рәссәй киносы көне уңаеннан 25 август  көнне Район балалар китапханәсендә “Бәләкәч” балалар бакчасының зурлар һәм мәктәпкәчә әзерлек  төркем балалары өчен  “Тылсымлы кино иле” танып – белү сәгате узды.

25 август  көнне  Саба балалар сәнгать мәктәбе флешмоб оештырды.

24 август конне Югары Симет мэдэният йорты hэм китапханэ хезмэткэрлэре, узешчэн сэнгатьттэ катнашучы яшьлэр белэн Лесхоз мэдэният йортында концерт программасы белэн чыгыш ясадылар.

23 август  көнне Миңгәр авыл клубында балалар белән "Кино ничек ярала ? " дип исемләнгән әңгәмә булды. Чара барышында балаларга кинофильмның ничек ясалганы турында роликлар күрсәтелде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: