февраль, 2018 ел
сишәмбе

КФХ Әхмәтов Р. Г. үзенең сөт комплексында: сөт, сыер мае, эремчек, әче сөт эшләнмәләре җитештерә.

2017 елда җитештерелгән сөт продукциясең гомуми суммасы 12364 мең сум тәшкил иткән.

5 февраль – Завод-Нырты авылында  туып ускән Советлар Союзы Герое Иван Сергеевич Башкировны искэ алу көне.

Бүген интернет тормышыбызга шул кадәр нык итеп килеп керде, хәтта аннан башка тормышны күз алдына китерү дә авыр. Әлбәттә, интернет күп кенә эшләрне җиңеләйтте. Әмма уңай якларыннан тыш, күп кенә тискәре яклары да килеп чыкты. Интернет кешеләрне үзенә “йота” башлады, шул сәбәпле, бигрәк тә яшьүсмерләрдә психик тайпылышлар барлыкка килүен күрәбез.

Шәмәрдән авылы юл-урамнарын кардан чистарту эшлэре бара. Шәмәрдән авыл җирлеге башкарма комитеты.

Кече яшьтән балаларны юл йөрү кагыйдәләренә өйрәтү – балалар бакчасының   төп бурычларның берсе булып тора.

Булып узган көчле кар һәм бураннардан соң авыл җирлеге биләмәсендәге урамнарны һәм янгын гидрантларын кардан чистарту оештырылды. - Олы Кибәче авыл җирлеге.

5 февраль көнне «Пирамида» да «Ел Студенты - 2017» премиясе лауратларын һәм җиңүчеләрен бүләкләү тантанасы булып узды. Бу көнне сәхнәгә Татарстанның 100 гә якын иң яхшы студентлары күтәрелде, ә залда 1500-дән артык кунаклар һәм җанатарлар җыелды.

Саба районы «Балкыш» халыкка социаль хезмәт күрсәтү узәгенең социаль һәм медицина хезмәткәрләре  ойгә барып хезмәт күрсәтү булекчәсендә исәптә торган өлкәннәребезнең  ишегалларын, капка төпләрен кардан чистарту эшләрен дәвам итәләр.

Тимершык авыл җирлеге хәбәрләре.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: