Кулланучылар белеме нигезләре буенча класстан тыш дәрес

2024 елның 28 марты, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы белгече тарафыннан «Саба урта гомуми белем бирү мәктәбе»МББУНЫҢ 7-11 сыйныф укучылары өчен кулланучылар белемнәре нигезләре буенча сыйныфтан тыш дәрес оештырылды.

Чара барышында мәктәп укучыларына ел саен Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе тарафыннан оештырыла торган кулланучылар хокукларын яклау олимпиадасы турында искә төшерделәр һәм киләсе уку елында анда актив катнашырга тәкъдим иттеләр.

Балалар хәзер социаль челтәрләрдә актив кулланучылар булганлыктан, аларны нигездә товарларны дистанцион ысул белән сатып алу белән бәйле мәсьәләләр кызыксындырган. Тиешле һәм тиешенчә сыйфатсыз товарларны кайтару тәртибе каралды. Укучылар үтенече буенча техник яктан катлаулы товарлар исемлеген өйрәнүгә җентекләп тукталдылар.

Чара барышында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе компетенциясе чикләрендә укучыларны кызыксындырган барлык сорауларга җаваплар бирелде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: