"Җирле бюджетның керем потенциалын фаразлау һәм аның чыгым вәкаләтләре белән бәйләнеше”

2024 елның 28 марты, пәнҗешәмбе

Финанс – бюджет палатасы белгече Гөлүсә Шәрипова “Җирле бюджетның керем потенциалын фаразлау һәм аның чыгым вәкаләтләре белән бәйләнеше” программасы буенча муниципаль хезмәткәрләр өчен үткәрелгән стажировкада белемнәрен күтәрде. Ике көнлек стажировка республиканың Финанс министрлыгында узды. Стажировка барышында кызыклы һәм актуаль темалар күтәрелде. Керем потенциалы фаразы, бюджет дефицитын финанслау чыганаклары өйрәнелде. Социаль – мәдәни өлкә тармакларын финанслауга бюджет чыгымнары, икътисад тармакларын финанслауга бюджет чыгымнары, республика бюджетының җирле бюджетлар белән үзара бәйләнеше кебек темалар каралды. Шулай ук ул тәкъдим ителгән кейс мисалында җирле бюджетны формалаштыру һәм үтәү үзенчәлекләрен карау буенча практик эш тә башкарды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: