пәнҗешәмбе

Бүген 2024 елның 16 маенда «Саба-Арена» спорт мәктәбендә «Спорт мәктәбе имиджы – уңышлы педагогик эшчәнлек нигезе» темасына педагогик совет узды. Көн тәртибендә түбәндәге сораулар каралды: 1. Спорт төрләре буенча программаларның үтәлешен бәяләү. 2. Квалификация таләпләрен тормышка ашыру, разрядлар бирү. 3. Спортчыларны киләсе елга күчерү һәм әзерлек этабы. 4. Җәйге җыеннарны әзерләү һәм оештыру, җәйге чорга мәктәп эше. 5. Спорт мәктәбе имиджы уңышлы педагогик эшчәнлекнең нигезе. 6. Төрлелэр. Педагогик советта Саба муниципаль районы ОДМС начальнигы Ирек Рамазан улы Гарипов катнашты. Район, республика спорт тормышын үстерүгә зур өлеш керткән тренер-укытучыларны ОДМСНЫҢ лаеклы рәхмәт хатлары белән бүләклэде. Педагогик советта традицион рәвештә узган уку-күнекмә елына нәтиҗә ясадылар, үсеш нокталарын билгеләделәр һәм яңа уку-күнекмә елына максатлар куйдылар. Һәр бүлекчәнең эшенә җентекле анализ ясалды. Ирек Рамазан улы районның гомуми белем бирү мәктәпләре һәм башка спорт мәктәпләре белән хезмәттәшлек итү, «Саба-Арена»УСКда зур ярышлар үткәргәндә тренажер залын һәм урам спорт мәйданнарын куллану турында тәкъдим кертте. Тренер-укытучылар яшәү һәм туклану өчен командировкаларның бәясен арттыру мәсьәләсен карарга тәкъдим иттеләр.

Тэги: ОДМС САБА-АРЕНА

2024елның 14 маенда Мамадыш шәһәрендә "РМ АГРО" ҖЧҖ призына шахмат буенча ачык районара турнир узды.

Әлеге турнирда 2014-2015 елгы яшүсмерләр җыелма командасы да катнашты. "Саба-Арена" ♟️

Команда составы:
1) Низамиев Йосыф (2015) 1 урын
2) Маликова Алиса (2015) 1 урын
3) Газизуллин Айдан (2014) 3 урын
4) Шакирова Мадина (2014) 3 урын

Җиңүчеләрне һәм призерларны уңышлы чыгыш белән котлыйбыз!🏆

чәршәмбе

«Саба-Арена» спорт мәктәбендә контроль-күчерү нормативларын кабул итү башланды, алар нәтиҗәләре буенча әзерлекнең киләсе этабына күчереләчәк.

Беренче булып КПНны чираттагы күнегү этапларына фехтование, бадминтон, өстәл теннисы бүлеге спортчылары тапшыра башлады. Спортчылар үзләренең хәзерге чорга әзерлек дәрәҗәсен күрсәтәләр. Нормативларны тапшыру спорт төрләре буенча гамәли элементларны күрсәтүне үз эченә ала. КПН нормативлары белән танышу https://saby.tatarstan.ru/obrazovatelnie-standarti-i-trebovaniya.htm

Яңалыкларны һәм нәтиҗәләрне «Минем спорт» АИС электрон журналында таныша аласыз. Барлык яшьтәге спортчыларга спорт күнекмәләрен һәм осталыкларын үстерүдә кирәкле этапны уңышлы үтүләрен телибез!

Тэги: ОДМС САБА-АРЕНА Минем спорт

дүшәмбе

Бүген 13 майда 2012 елгы кызлар һәм малайлар арасында Әнвәр Ибраһимов истәлегенә фехтование буенча турнир кысаларында команда ярышлары узды.

«Татарстан-1» командасы «Саба-Арена» спорт мәктәбе тәрбияләнүчесе Фазлыева Амалия җитәкчелегендә кызлар арасында бронза медаль яулады.

Татарстан җыелма командасы, Абдуллин Булат белән берлектә, икенче урынны алды.

«Саба-Арена» спорт мәктәбенең фехтование бүлеген уңышлы чыгышлары белән котлыйбыз һәм алга таба да уңышлар телибез!

Тэги: ОДМС САБА-АРЕНА

«Саба-Арена» УСКда 12 майда чираттагы өстәл теннисы бәйрәме узды. Сабалар Татарстан Республикасы Өстәл теннисы федерациясенең команда Чемпионатының 2нче турын каршы алдылар. 24 ир-ат һәм 13 хатын-кыз командасы ракеткаларны үзара сынаштырдылар.

Тэги: ОДМС САБА-АРЕНА

11 май, Уфа, Әнвәр Ибраһимов истәлегенә Турнир. 3 урынны «Саба-Арена» спорт мәктәбе тәрбияләнүчесе Амалия Фазлиева алды.

Яшь фехтовальщикны һәм фехтование бүлеген котлыйбыз һәм алга таба да уңышлар телибез!

Тэги: ОДМС САБА-АРЕНА

Барнаул-Алтай крае - шәһәрендә ир-атлар һәм хатын-кызлар арасында Бөтенроссия ярышлары тәмамланды, анда Россиянең 24 төбәгеннән спортчылар, шул исәптән Динара Исмаилова һәм Камилла Шигапова катнашты. Динара белән Азалия Мортазина парында, Камилла белән Григорий Шифер (Алтай крае) катнаш парда ярышларның бронза призерлары булдылар. Котлыйбыз, алга таба уңышлар!

сишәмбе

6 майда Казанда U-23(23 яшькә кадәр) фехтование буенча ТР Беренчелеге узды. Безнең мәктәп спортчысы Камолов Камол 3 нче урынны алды. Алга таба уңышлар!

дүшәмбе

2024 елның 4-5 маенда Әлмәт шәһәрендә Татарстан Республикасы Шәхси Кубогының 2 туры узды. Ярышлар йомгаклары буенча Саба районы бадминтончылары түбәндәге категорияләрдә чемпионнар һәм призерлар булдылар:

2010 һәм мл яшь категориясе:

🥉 - Хантимерова Алиса (парлы категория);

В төркеме:

🥈- Зәйниев Айназ (ялгыз категория);

㊇-  Зәйниев Айназ (парлы категория);

🥈- Зәйниев Айназ (катнаш парлы категория);

🥉- Шиһабиев Ильяс (парлы категория).

Барлык катнашучыларны, тренерларны, ата-аналарны балаларыбызның уңышлы чыгыш ясавы белән котлыйбыз һәм сәламәтлек, алга таба уңышлар телибез!

Тэги: ОДМС САБА-АРЕНА

26-27.04.2024 "Саба-Арена урта гомуми белем бирү мәктәбе" муниципаль бюджет учреждениесендә авыл районнары командалары арасында шашка буенча Татарстан Республикасы беренчелеге һәм авыл районнарында яшәүче ир-атлар һәм хатын-кызлар арасында шашка буенча Татарстан Республикасы чемпионаты🏆узды. Авыл районнары командалары арасында шашка буенча Татарстан Республикасы беренчелеге нәтиҗәләре ☑️: 1 урын - Биектау районы (Минҗанов Ленар, Камалиева Гүзәл) 2 урын - Балтач районы (Нәбиев Рифкать, Габделганиева Чулпан) 3 урын - Яшел Үзән районы (Пигасов Михаил, Гайнетдинова Дилә) Авыл районнарында яшәүче ир-атлар һәм хатын-кызлар арасында шашка буенча ТР чемпионаты нәтиҗәләре Ир-атлар арасында нәтиҗәләр: 1 урын - Минҗанов Ленар (Биектау районы) 2 урын - Дәүләтгәрәев Нәзир (Саба районы) 3 урын - Пигасов Михаил (Яшел Үзән районы) Хатын-кызлар арасында нәтиҗәләр ♟️: 1 урын - Камалиева Гүзәл (Биектау районы) 2 урын - Габделганиева Чулпан (Балтач районы) 3 урын - Габдуллина Нурия (Азнакай районы) 3 урын - Гайнетдинова Дилә (Яшел Үзән районы)

Тэги: ОДМС САБА-АРЕНА

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: