шимбә

Саба районы мәктәпләрендә 4-6 сыйныф укучылары өчен “Киләчәккә адымнар” дип исемләнгән фәнни-гамәли конференция уздырылды.

Тэги: Мәгариф идарәсе

2024 елның 27 апрелендә Буа шәһәрендә Татарстан Республикасы укучылары арасында иң гади авиамодельләр буенча республика шәхси-команда ярышлары узды.

Тэги: Мәгариф идарәсе

2024 елның 25 апрелендә Зеленодольск шәһәрендә «Makerspace» Республика инженерлык ярышлары узды.

Тэги: Мәгариф идарәсе

26нчы апрель көнне татар халкының бөек шагыйре Габдулла Тукайның туган көне уңаеннан  Саба районы мәгариф идарәсе белән “Саба дулкыннары” телерадиокомпаниясе  берлектә оештырган “Күңелләрдә – Тукай рухы” дип исемләнгән Тукай әсәрләрен яттан укучылар бәйгесен йомгаклау тантанасы үтте.

Тэги: Мәгариф идарәсе

26 апрельдә Байлар Сабасы Гимназиясе базасында, юл хәрәкәтендә законга буйсынучы катнашучыларны тәрбияләү, укучыларда сәламәт һәм куркынычсыз яшәү рәвешен формалаштыру максатларында, "Куркынычсыз тәгәрмәч-2024"республика конкурсының муниципаль этабы узды.

җомга

Бүген 2 нче номерлы «Эллуки» балалар бакчасында «Мәктәпкәчә оешмада полилингваль белем бирүне оештыруга заманча алымнар» темасына республика семинары узды.

пәнҗешәмбе

25 апрельдә Югары Симет урта гомуми белем бирү мәктәбе базасында химия, биология, география укытучыларының район семинары үткәрелде.

Тэги: Мәгариф идарәсе

24 апрель көнне Мөслимдә "РобоРалли" робототехникасы буенча республика ярышлары узды.

Тэги: Мәгариф идарәсе

24 апрель көнне Саба балалар иҗат үзәге базасында "Сәйяр" балалар-яшүсмерләр театр фестивале үтте.

чәршәмбе

Балаларны юлда куркынычсызлык кагыйдәләренә иң яхшы өйрәтүчеләрне ачыклау максатыннан, республикада ике елга бер тапкыр «Яшел ут» бәйгесе үткәрелә.

Тэги: Мәгариф идарәсе

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: